Content marketing

Čo rozhoduje o dobrom texte?

Je veľký rozdiel v príprave úderného titulku, výstižného sloganu, výrobe PR článku alebo predajného textu. Grafika zaujme, ale dobrý text predáva. A obzvlášť to platí v online. Text musí byť ľahko čitateľný, mať doslova „hlavu a pätu“, musí zaujať, obsahovať kľúčové slová, byť zrozumiteľný, jednoduchý a zároveň atraktívny.

3 dobré rady pred tým, ako sa rozhodnete pre vlastné texty

  • Najdôležitejšiu informáciu v texte vždy dajte na začiatok alebo priamo do titulku.
  • Všimnite si prácu s textom Vašej konkurencie. Zvlášť si pozrite slogany, texty na webe a popisky fotografií. Spíšte si poznámky.
  • Vyhľadávače milujú vlastné, autentické texty. Tie majú vplyv na SEO pozíciu Vašich odkazov. A tie získavajú Vašich nových zákazníkov.

Plus jedna dobrá rada naviac

V tomto prípade platí: „Menej je vždy viac.“ Nesnažte sa natlačiť všetko do jedného textu. Informácie dávkujte postupne v jednotlivých článkoch. Ak chcete vedieť, aký text vytvoriť aby oslovil Vašich zákazníkov, použite v ňom to, čo práve hľadajú, o čo sa zaujímajú alebo chcú. Ako to zistíte? Jednoducho. Zavoláte nám. A nezabudnite. Tak ako si auto nedáte opraviť kominárovi, tak by ste si texty nemali robiť sami. Ibaže by ste boli rodení textári.

Koľko stojí príprava dobrého textu?

Tvorba dobrých textov si vyžaduje čas na prípravu, v S4Y začíname od ceny 35 €/ 1 normostrana.
O cene za texty rozhoduje niekoľko parametrov:

  • vlastné texty,
  • náročnosť a špecifickosť témy,
  • cieľová skupina,
  • účel textu,
  • žáner,

Môže byť cena aj vyššia?

To je samozrejmé. Keď tvoríme slogany, claimy, titulky, ktoré si vyžadujú spoluprácu viacerých členov kreatívneho tímu. V tomto prípade vychádzame z vopred dohodnutej ceny.

„Dobrý text nepotrebuje komentár.“

O čo sa postaráme?

O vytvorenie dobrého textu. Ale bez stretnutia s Vami to nepôjde. Prejdeme si základný koncept a účel textu, opýtame sa na Vašich zákazníkov, ich potreby, niečo nám poviete o Vás a o Vašej firme, o produktoch alebo službách. Následne preberieme celú iniciatívu a púšťame sa do textovania.

Mám staré texty, čo s nimi?

Aj takýto text je použiteľný. Vyhodnotíme ho, či je stále aktuálny. Urobíme potrebné úpravy a zakomponujeme do nového textu.

Ako dlho trvá výroba textu na mieru?

Obyčajne do 7 dní máme hotový text na 1. korekciu.

Prečo S4Y?

Máme dlhoročné skúsenosti s tvorbou textov. Prevádzkujeme vlastné internetové portály. A aby sme nezabudli. Úvodnú konzultáciu máte u nás vždy BEZPLATNE.

„Radšej hrúbku novín ako v titulku.“