19. novembra 2019 Hana Kohútová

Najlepšie online nástroje na tvorbu grafiky zadarmo

Na vytvorenie jednoduchej a rýchlej grafiky si vystačíte úplne sami, bez pomoci profesionálneho grafika alebo znalosti Photoshopu. Ak nepoznáte ani ten, dokážeme vám že grafiku zvládnete aj bez neho.

Tomuto presvedčeniu vďačíme online grafickým nástrojom, ktoré sú úplne zadarmo. Na internete ich je veľké množstvo. Môžete vybrať ktorý vám najviac vyhovuje. Práca v týchto nástrojoch je veľmi jednoduchá. Nájdete v nich množstvo prednastavených šablón ktoré si môžete upravovať podľa seba – meniť font a farbu písma, rozloženie objektov a podobne. Jednotlivé grafické symboly  a prvky nájdete v širokej databáze konkrétneho grafického nástroja, a môžete ich vyhľadávať podľa kľúčových slov. Svoje vytvorené projekty môžete legálne a bez strachu používať vo svojej propagácii. Neporušujete tým žiadne autorské práva.

Canva: Tvorba grafiky
Prácu s týmto online nástrojom si dokáže osvojiť úplne každý. Je prehľadný  jednoduchý a intuitívny. Nachádza sa v ňom veľké množstvo šablón.

PicMonkey: Editovanie fotografií
Tento nástroj je dobý hlavne na editáciu fotografií vďaka prednastaveným filtrom. Okrem úpravy fotografií môžete vytvárať aj jednoduché koláže alebo dizajn.

Piktochart: Tvorba grafiky
Skvelý nástroj na tvorbu grafiky, vhodný hlavne na tvorbu infografík, ale využijete ho aj na prípravu rôznych iných grafických výstupov.

Placeit: Na tvorbu mockupov
Mockup je obrázok v ktorom je prednastavená šablóna objektu do ktorého si môžete vložiť svoju grafiku. Práca s Placeit je rovnako veľmi rýchla a  jednoduchá ako aj vyššie spomenuté nástroje a zvládne ju naozaj každý.

Ďalšie nástroje:
Na tvorbu grafických prvkov a loga: Hipster Logo Generator
Na tvorbu grafiky: Easel.ly, Visme
Na sociálne siete:  Social Media Image Maker, Social Image Resizer
Na úpravu fotografií: Fotor, Pixlr

Máte záujem o profesionálnu grafiku?