Riešenia pre Google

Kto by nepoznal Google

Google, Inc. je spoločnosť so sídlom v Kalifornii v USA. Jej deklarovaným cieľom je roztriediť všetky informácie na svete, urobiť ich všeobecne prístupnými a užitočnými. Vytvorili ju v roku 1998 Larry Page a Sergej Brin. Jedným z hlavných produktov firmy je internetový vyhľadávač, ktorý dokáže vyhľadať webové stránky, obrázky, Usenetové diskusné skupiny, spravodajské servery, videá a ponuky on-line predaja. V júli 2004 dokázal Google hľadať v 4,28 miliardách stránok, 880 miliónoch obrázkov a 885 miliónoch správ z diskusných skupín – celkom cez 6 miliárd položiek.

Popularita Googlu dosahuje také rozmery, že sa dnes už používa sloveso googliť v zmysle hľadať na Internete.

V druhom štvrťroku 2017 utŕžil sumu 26 miliárd dolárov, čo predstavuje 21-percentný nárast oproti rovnakému obdobiu minulého roka.

Zdroj: android.zoznam.sk

Buď ste online – alebo nie ste!

Viete, že google poskytuje množstvo služieb prostredníctvom svojich projektov

Google vyhľadávač google je najpoužívanejšia služba od Googlu a zároveň najpoužívanejší vyhľadávač na svete.

Google Desktop Search je softvér, ktorý umožňuje hľadať súbory a v súboroch na vlastnom počítači, alebo vlastnej počítačovej sieti. Je ale vydaný len vo vybraných jazykoch.

Google Web Toolkit (GWT) je open source Java software development framework, ktorý umožňuje písať AJAXové aplikácie ako Google Maps alebo Gmail.

Google AdSense je systém, ktorý umožňuje majiteľom webových stránok rýchlo a ľahko zobrazovať relevantné (cielené) textové a obrázkové reklamy v súlade s témou ich obsahu a získať od Google časť príjmu za ich zobrazenie.

Google AdWords je systém na zadávanie reklám, ktoré umožňujú inzerentovi osloviť nových zákazníkov pomocou cielenej reklamy na základe vyhľadávaného výrazu. Reklamy sa zobrazujú nad alebo vedľa výsledkov vyhľadávania a na vyhľadávacích a obsahových stránkach partnerov Google. Inzerent platí za kliky na reklamu (PPC-Pay per click), bez ohľadu na veľkosť rozpočtu. Systém AdWords umožňuje aj zadávanie obrázkových reklám, video reklám a na vybraných trhoch aj nákup televízneho či rozhlasového priestoru.

Google Analytics je nástroj na sledovanie a logovanie diania na serveri. Nejde o klasické monitorovania návštevnosti, ale o prepracovaný systém štatistík. Ponúka napríklad mapu sveta, kde sú zobrazené mestá, z ktorých návštevníci prišli, ale aj informácie o prehliadači, operačnom systéme, rozlíšení, pripojení na internet, použitých kľúčových slovách pri vyhľadávaní a veľa ďalšieho.

Google Image Search je schopný vyhľadávať obrázky podľa ich podobnosti s iným obrázkom, popisov, názvu a textu, ktorý sa na webových stránkach objavuje v ich blízkosti. Táto služba sa nachádza na images.google.com. Google uchováva zmenšeniny indexovaných obrázkov, čo mu umožňuje pri vyhľadávaní poskytovať náhľady hľadaných obrázkov.

Gmail je služba elektronickej pošty, ktorá ako prvá vo svojej dobe poskytla používateľom bezplatne priestor 7 GB na emailovú komunikáciu. Tento limit sa onedlho zvýšil na 8 GB a v súčasnosti neustále pomaly narastá. Podobnú prax poskytnutia obrovskej (bežnému používateľovi až nevyužiteľnej) kapacity čoskoro napodobnili mnohé ďalšie konkurenčné služby ako Yahoo či MSN.

Google Zápisník slúži na rýchle ukladanie poznámok, pomocou rozšírenia prehliadača poskytuje schopnosť zaznamenať obsah stránky priamo tak, ako je viditeľný.

Google Kalendár je internetový kalendár, ktorý má v porovnaní s desktopovými kalendármi výhodu v tom, že je prístupný na každom počítači s internetovým pripojením. Taktiež je možná notifikácia udalostí pomocou SMS, či e-mail čo umožňuje túto službu využívať efektívne aj bez stáleho prístupu k internetu.

Google Dokumenty je služba, ktorá vytvára jednoduchú alternatívu ku kancelárskym programom Microsoft Office. Výhodou služby Google Dokumenty je tiež to, že je ponúkaná aj zdarma a je prístupná na každom počítači s internetovým pripojením bez nutnosti inštalácie. Ďalšou výhodou oproti desktopovým aplikáciam je možnosť zdieľania súborov.

Google Chrome je freeware webový prehliadač vyvíjaný spoločnosťou Google. Beta verzia bola uvoľnená 2. septembra 2008. V súčasnosti je dostupná už v poradí 14. verzia tohto prehliadača, od 16. septembra 2011. Ako renderovacie jadro používa WebKit, JavaScript interpreterom je V8 JavaScript engine.

Google+ je sociálna sieť prevádzkovaná firmou Google Inc. Služba bola predstavená 28. júna 2011, kedy začala testovacia prevádzka pre pozvaných používateľov. Nasledujúci deň mohli existujúci používatelia pozvať svojich priateľov, starších ako 18 rokov, aby si vytvorili vlastné kontá. To však bolo na ďalší deň rýchlo zablokované po „šialenom dopyte“ po kontách. Počnúc mesiacom apríl 2019 táto služba však definitívne skončí.

Android

Operačný systém tejto spoločnosti, ktorý si našiel uplatnenie v mnohých inteligentný telefónoch sveta a rozrástol sa už aj do TV zariadení, inteligentných hodiniek (smart watch) a automobilov. Systém je čoraz viac populárny a momentálne je lídrom na čele inteligentných telefónov.

Google Prekladač je internetový strojový prekladač fungujúci od roku 2007. Dokáže prekladať slová, vety aj webové stránky. Na prekladanie používa štatistickú metódu, čiže preklad navrhuje podľa podobnosti vo veľkom množstve textu. Okrem národných jazykov podporuje aj mŕtvy jazyk latinčinu a medzinárodný jazyk esperanto. Vo februári 2012 bol schopný prekladať medzi 64 jazykmi.

Zdroj: wikipedia.sk

Chcem aby ste mi poradili so službou Google

    Meno:

    Telefónne číslo: *

    Mail: *

    Otázka / Požiadavka: *

    Príloha: