22. februára 2019 Solution

Zarábanie na YouTube bude opäť ťažšie

Youtube stanovil nové pravidlá

YouTube 18. januára 2018 oznámil všetkým prevádzkovateľom YouTube kanálov, že prehodnotil zapojenie do Partnerského programu.

Minulý rok druhá najsilnejšia sociálna sieť a najväčší poskytovateľ videoobsahu na svete sprísnil podmienky každému, kto chcel zarábať prostredníctvo svojho YouTube kanálu. Dovtedy boli podmienky nastavené veľmi benevolentne.

Minimálne 10 000 zhliadnutí celkovo

Už samotné zriadenie YouTube kanálu dávalo možnosť zapojiť sa do Partnerského programu. Stačilo poslať žiadosť a povoliť speňaženie obsahu. Po súhlasnom stanovisku bolo možné zarábať ihneď. Podmienkou boli videá umiestnené na prevádzkovanom kanáli. To všetko len do roku 2017. Vtedy prišiel YouTube s prvým väčším obmedzením. Speňažiť svoj videoobsah bolo možné až od 10 000 verejných zhliadnutí jedného alebo všetkých umiestnených videí na kanáli. Dovtedy zarábať nebolo možné.

Prečítajte si aj: Ako získať viac odberateľov na YouTube kanál

10 000 hodín a 1 000 odberateľov

YouTube znovu pritvrdil. Už nestačí splniť podmienku minimálneho počtu verejných zhliadnutí. Do pozornosti sa dostávajú odberatelia a pravidelné sledovania videí. Za posledných 12 mesiacov je potrebné splniť podmienku 10 000 hodín pozerania a zároveň mať prvých 1 000 odberateľov.

YouTube stále populárnejší

Neustále zmeny v najsilnejšiej sociálnej sieti na svete posilňujú pozíciu YouTube stále intenzívnejšie. Množstvo videoobsahu s rastom počtu smartfónov pribúda geometrickým radom. YouTuberov je ako húb po daždi. Ale relevantný obsah tvorí len máloktorý z nich. A to je dôvod, prečo drvivá väčšina vyprodukovaných videí nedokáže zaujať tých, čo videoobsah konzumujú.

Globálny hráč a malé Slovensko

YouTube je svetovým poskytovateľom služieb. A riadi sa svetovým trendom a vychádza z globálnych čísel. To, čo je na Slovensku nemožné, je v iných krajinách úplne jednoduché. Rozhoduje reč a množstvo ľudí z danej krajiny. Napríklad dosiahnuť 1 000 odberateľov v Nemecku je omnoho jednoduchšie ako u nás.

Automatická notifikácia

To, čo Facebook obmedzuje, to YouTube podporuje. Reč je o tom, že odberateľom kanálu príde informácia o novom videu automaticky. Z tohto dôvodu je dobré budovať komunitu okolo svojho YouTube kanálu. Ďalšou výhodou je fakt, že YouTube je stále populárnejším nástrojom na zarábanie nie prostredníctvom Partnerského programu, ale propagáciou vlastných produktov a služieb vo videu.

Ako pripraviť video aby zarábalo a prečo je dôležité mať svoj vlastný YouTube kanál?
Volajte alebo píšte: bo@s4y.sk alebo 0907 723 203

Odporúčame: Ako získať viac odberateľov na YouTube kanál

Autor: Jozef Čičmanec
Zdroj: YouTube.com, Pixabay.com, YT kanál Palenice