3. februára 2020 Solution

Ako jednoducho zvýšiť počet odberateľov YouTube kanálu

YouTube ostáva stále jednotkou v organickom zásahu. Ostatné sociálne siete ako Facebook alebo Instagram neustále znižujú organický zásah na úkor plateného. YouTube je aj veľmi silný hráč vo vyhľadávaní. Jeho miesto je hneď za Google. Jeho potenciál je stále nedocenený aj v súčasnej dobe, kedy takmer každý vlastní kvalitný smartfón a vie si video pripraviť vo vlastnej réžii.

Čo to znamená?

Organický zásah (Organic Reach) je neplatený dosah na užívateľa. Využíva sa pri budovaní komunity ľudí s rovnakým záujmom. Stačí uverejniť novú udalosť (video) a zobrazí sa tým, ktorí sú v určitej komunite prihlásení. Na začiatku mal veľmi silný organický zásah aj Facebook, ale časom ho znížil až na súčasných menej ako 1% z fanúšikov stránky.

Príklad: Ak má Facebook stránka 3 000 like (fanúšikov), tak pri uverejnení príspevku má organický zásah menej ako 30 fanúšikov. A pokiaľ by nikto z fanúšikov neurobil žiadnu interakciu (like, zdieľanie, komentár), tak sa šírenie príspevku zastaví.

Naopak YouTube sa zobrazí všetkým odberateľom. Jeho organický zásah je stále vysoký. A naviac, pri zvolení notifikácie, príde odberateľovi upozornenie na nový obsah YouTube kanálu. Preto zvyšovať počet odberateľov YouTube kanálu je dobrou cestou na zvýšenie efektivity komunikácie a dosahu na konkrétneho užívateľa.

Ako jednoducho získavať nových odberateľov 

Použite pre prihlásenie do YouTube kanálu tento link: (uložiť na koniec url adresy vlastného YouTube kanálu) ?sub_confirmation=1

Príklad: YouTube kanál Palenice.sk má takúto url adresu: https://www.youtube.com/channel/UCBhOxXZfx9NPR6qw6eERnXw

Pridanie linku na získanie nových odberateľov na koniec url adresy: https://www.youtube.com/channel/UCBhOxXZfx9NPR6qw6eERnXw?sub_confirmation=1

Následne sa zobrazí nižšie uvedené okno pre Potvrdenie odberu kanálu. Môžete vyskúšať – TU

Pre zvýšenie efektivity a zásahu YouTube kanálu je možnosť zvoliť notifikáciu (potvrdenie) oznámenia o novom obsahu. Je to opäť jednoduché a treba kliknúť na ikonu „Zvonček“ a zvoliť napríklad „Všetky“ novinky.

 

YouTube je silný nástroj online marketingu. Pokiaľ máte záujem založiť YouTube kanál alebo poradiť, tak nám napíšte na email: bo@s4y.sk

Využite YouTube naplno a začnite budovať komunitu vlastných odberateľov.

Ako pripraviť video aby zarábalo a prečo je dôležité mať svoj vlastný YouTube kanál?
Volajte alebo píšte: bo@s4y.sk alebo 0907 723 203

Prečítajte si aj: Ako vytvoriť grafiku na svoj YouTube kanál

 

Autor: Jozef Čičmanec
Zdroj: YouTube.com, Pixabay.com, YT kanál Palenice

, ,