26. februára 2021 Solution

Porovnanie Zoom a Google Meet

Rýchly návod ako cez Zoom a Google Meet vytvoriť video hovor

Keďže čoraz viac ľudí pracuje alebo sa vzdeláva z domu, pripravili sme si pre vás porovnanie dvoch najpopulárnejších služieb na online video komunikáciu.

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o dve rovnaké služby, nie je to tak. V tomto článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste si zvládli vybrať službu, ktorá vám naozaj vyhovuje.

Obe služby vám umožnia konferenčné hovory až so 100 používateľmi na obmedzenú dobu zadarmo. Každá platforma má svoje silnejšie a aj slabšie stránky.

Pokiaľ ide o čisto video konferenčné funkcie, tak Zoom ma náskok pred Google Meet. Ponúka komplexný výber možností v rôznych cenových bodoch. Bezplatná ponuka zahŕňa možnosť až 100 účastníkov video hovoru, skupinový hovor do 40 minút a neobmedzený hovor s jednou osobou, tzv. one-on-one Meetings.

Ako vytvoriť cez Zoom video hovor

 

 

Pre vytváranie hovoru na Zoom sa stačí bezplatne registrovať na zoom.com a vyplniť požadované registračné údaje. Následne sa vám vygeneruje link, ktorý slúži na spojenie sa s vami. Tento link treba odoslať osobe, s ktorou sa chcete spojiť. Už vám stačí len kliknúť na Start Meeting Now.

Vyskočí vám okno, kde treba kliknúť na Launch Meeting a nakoniec si vybrať možnosť Join from Your Browser. V tomto prípade nemusíte nič sťahovať a váš video hovor sa spusti priamo v prehliadači.

Ako vytvoriť cez Google Meet video hovor

Google sprístupnil zadarmo pre všetkých službu Meet, ktorá umožňuje vytvárať video hovory. Táto služba podporuje až 100 účastníkov hovoru na obmedzený 60 minútový čas. Podmienkou je mať vytvorený Google účet. Túto bezplatnú službu sprístupnili v septembri 2020 a my predpokladáme, že v budúcnosti sa opäť táto služba spoplatní.

Ak chcete vytvoriť video hovor cez Google Meet, stačí kliknúť na meet.google.com a vybrať nové stretnutie.

[NEVIETE SI RADY alebo SA CHCETE S NIEKÝM PORADIŤ?]

Kliknite na vyššie uvedený link a odošlite nám vašu žiadosť. Ostatné nechajte na nás. 

Následne vybrať jednu z ponúkaných možností :

Zobrazí sa okno, kde máte link, ktorým sa môže na váš hovor druhá osoba pripojiť. Je tam aj druhá možnosť, že vy viete pridať ďalších účastníkov prostredníctvom emailu.

Zhrnutie

Zoom je špecializovaná video konferenčná služba vyvinutá spoločnosťou, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie služby Zoom. Preto je platforma o niečo komplexnejšia ako Google Meet.

Google Meet získava niekoľko plusov vďaka svojej bezproblémovej integrácii s inými aplikáciami Google, ale ak skutočne hľadáte iba platformu pre videokonferencie, tieto ďalšie služby nebudete využívať.

Meet aj Zoom tiež ponúkajú rôzne funkcie, napríklad šifrovanie hovorov, podpora videa v rozlíšení až 720p HD a režimy prezentácie. Tie umožňujú zdieľanie obrazovky s ostatnými účastníkmi.

Google Meet za posledných pár mesiacov tiež vykonal určité vylepšenia pridaním ďalších možností, ktoré sa nachádzajú v aplikácii Zoom, napríklad usporiadanie dlaždíc pre väčšie hovory, ktoré sa podobá na zobrazenie galérie Zoom. To znamená, že rozmiestnenie dlaždíc spoločnosti Google môže dosiahnuť maximálne 16 osôb, zatiaľ čo funkcia Zoom’s Gallery View podporuje až 49 osôb (v závislosti od vášho procesora).

Zdroj: zoom.us, google.com
Text: Katarína Šušmáková, SEO media

, , ,